Yhteystiedot

Karan koulu
Kalevankatu 13-17
11100 Riihimäki
sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@riihimaki.fi
Yhteydenotot terveydenhoitajaan puhelimitse tai Helmi-viestein.

opettajainhuone
019 758 4568
opettajat tavoittaa parhaiten välituntien aikana klo 8.50-9.00, 9.50-10.05, 11.05-11.20, 12.05-12.20, 13.05-13.20, 14.05-14.10
1. ruokailu klo 10.50-11.05, 2. ruokailu 11.05-11.20, 3. ruokailu 11.50-12.05

Kari Sandberg
rehtori
019 758 4565

Tarja Ijäs-Paavola
opinto-ohjaaja
019 758 4567

Karan koulu
019 758 4568
Kalevankatu 13-17

Kimmo Koskinen
vahtimestari
019 758 4574

Kaisa Neitola
Terveydenhoitaja
019 758 5587

Tuula Oja
koulusihteeri
019 758 4566

Timo Olli
050 367 5110
Helmi-tunnukset ja -salasanat

Omaura luokka
019 758 4576

Jenni Pyöttiälä
koulukuraattori
019 758 4458
Karan koulu, Eteläinen koulu, Herajoen koulu, Lasitehtaan koulu

Ritva Koivusaari
koulupsykologi
019 758 4236
Eteläinen koulu, Herajoen koulu, Lasitehtaan koulu, Karan koulu

 

Opettajat ja luokat 2018 – 2019

Kari Sandberg rehtori yhteiskuntaoppi
Sami Aarto 9G Omaura
Marjo Ahoniemi 6E luokanopettaja, terveystieto
Hanna Akkanen musiikki
Kati Alapelto 9C äidinkieli ja kirjallisuus
Iiris Eeva 8E käsityö
Risto-Matti Grusander 8D liikunta
Svetlana Hautala venäjä
Maria Hietala 9A liikunta, terveystieto
Sami Hirvonen 8A matematiikka, fysiikka, kemia
Jussi Hongisto musiikki
Elina Honkavuori 6A luokanopettaja, liikunta, terveystieto
Ville Hyvärinen 6F erityisopetus, käsityö
Tarja Ijäs-Paavola oppilaanohjaus
Ilona Jokiranta 7B uskonto
Kaisa Järvinen 9B kotitalous
Ari Kaski käsityö
Tuomas Kataja 8G erityisopetus, biologia
Rita Klemola erityisopetus
Maritta Kokko 6D äidinkieli ja kirjallisuus, historia,
Krista Koskelo biologia, maantieto
Piia Lehtonen 6B luokanopettaja
Olavi Lottonen 7A matematiikka, fysiikka, kemia
Juha Louhevirta 7D englanti, ruotsi
Susanna Luoma virkavapaalla, sijainen Maria Louekari 9D kuvataide
Antti Löfberg 8B historia, yhteiskuntaoppi
Topi Närhi 9E biologia, maantieto
Timo Olli 7C matematiikka, fysiikka, kemia, atk
Liisa Ollila ranska
Martti Paavilainen käsityö, robotiikka
Paulin Marika biologia, maantieto
Anna Pelkonen 8C ruotsi, saksa
Sonja Ranta ruotsi
Saara Romppanen 6C luokanopettaja
Antti Räsänen historia
Leena Sarkkola 7F erityisopetus, elämänkatsomustieto
Arja Tylli 8F äidinkieli ja kirjallisuus, draama
Marja Valkeavuori kotitalous
Olli-Pekka Varjonen 7E englanti, ruotsi
Pekka Österdahl 9F erityisopetus

 


OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 25 Ei 23 Kyllä 25 Ei 23