Riihimäen musiikkiopisto
Valtakatu 10, 11130 Riihimäki
sähköposti: musiikkiopisto@riihimaki.fi
Ajo-ohjeet

muut sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@riihimaki.fi
tai henkilön yhteystiedoissa erikseen mainittu sähköpostiosoite.

Sakari Hildén
rehtori
019 758 4665
040 330 4665
musiikkiopisto, kansalaisopisto, lasten ja nuorten taidekoulu
tavattavissa musiikkiopistolla

Markku Hirvonen
apulaisrehtori
050 572 3878
opetus ja oppilasasiat

Minna Vähä-Pietilä
toimistosihteeri
019 758 4667
musiikkiopisto, talous (ma ja pe)
kansalaisopisto (ti, ke ja to)

Seija Halonen
toimistosihteeri
019 758 4668
oppilasasiat

Laskutusosoite:
Riihimäen kaupunki
Musiikkiopisto / Vähä-Pietilä
PL 99, 11101 Riihimäki

Vakinaiset opettajat

Susanna Aittonen
piano
040 764 1861
susanna.aittonen@riihimaki.fi

Annamaria Hannonen
laulu
041 505 2071
mallu.hannonen@gmail.com

Marja Heino
varhaisiän musiikinopetus
050 373 9081
muskarinmarja@gmail.com

Markku Hirvonen
huilu, yhtyeet
050 572 3878
markku.hirvonen@riihimaki.fi

Merja Järvilehto
viulu
050 357 1680
merja.jarvilehto@gmail.com

Marko Kampman
kitara, sähkökitara, yhtyeet
040 516 6312
kampman.marko@gmail.com

Eero Lepola
sello, jousiorkesteri
050 572 3800
0500 599 972
eero_lepola@hotmail.com

Jouko Planman
piano
0400 537 089
jouko.planman@riihimaki.fi

Sauli Ruponen
piano
040 330 4666
sauli.ruponen@riihimaki.fi

Harri Sarvela
piano
050 329 0662
harri.sarvela@welho.com

Jouko Suni
viulu
040 773 4536
jouko.suni@riihimaki.fi

Marianne Toppinen-Pesonen
viulu
040 772 8269
marianne.toppinen-pesonen@wippies.com

Päivi Vilkki-Suni
musiikin perusteet
050 441 4354
paivi.vilkki-suni@riihimaki.fi

Tuntiopettajat

Anita Aronen
harmonikka
050 582 3729
aronen.anita@gmail.com

Ari Hailla
cembalo, piano
050 593 2848
ari.hailla@pakilanmusiikkiopisto.org

Mikael Heikkilä
lyömäsoittimet
050 344 2566
miku_heikkila@hotmail.com

Olli Hyyrynen
kitara
044 967 1069
hyyrynen.olli@gmail.com

Markus Ihajoki
trumpetti
0400 989 007
markus.ihajoki@gmail.com

Mika Karjalainen
säestys, piano
040 7766 155
mika.karjalainen@riihimaki.fi

Tuomo Komonen
rytmimusiikki
044 576 2030
tuomo.komonen@riihimaki.fi

Johanna Kröger huilu
050 357 8580
johanna.kroger1@gmail.com

Aino Kurki
kantele
040 755 0423
kurkiaino@gmail.com

Maria Kämppi (sijainen)
piano
045 634 8162
maria.kamppi@gmail.com

Lappalainen Elina
kontrabasso
050 369 2192
e.lappalainen@gmail.com

Annu Linjama-Palonen
piano
040 549 5265
annu.linjama-palonen@riihimaki.fi

Salla Marttila
varhaisiän musiikinopetus
050 594 4677
muskarinsalla@gmail.com

Maria Männikkö
piano
040 759 4489
maria.mannikko@gmail.com

Juhani Palola
viulu
040 595 5607
juhani.palola@saunalahti.fi

Katja Reinisalmi
käyrätorvi
0400 755 633
katja.reinisalmi@uniarts.fi

Sini Repo-Hagmark
044 306 4981
repo.sini@gmail.com

Elisa Rusi-Matero
viulu ja minijouset
040 743 5059
rusi.elisa@gmail.com

Olli-Pekka Tuomisalo
saksofoni
0400 704 089
ollipekkatuomisalo@welho.com

Mirja Tuukkanen
nokkahuilu
040 750 0601
mirja.tuukkanen@saunalahti.fi

Matleena Vehmaa
alttoviulu
040 720 9678
mavehmaa@gmail.com

Lauri Vaahtoranta
klarinetti
040 831 9698
lauri.vaahtoranta@helsinki.fi

Vienonen Tanja
pasuuna, matalat vasket
041 530 1498
tanjavienonen@hotmail.com

Mika Ylärakkola
fagotti
040 764 5317
mika.ylarakkola@porvoo.fi


OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 6 Ei 0 Kyllä 6 Ei 0