Harjunrinteen koulun yhteystiedot
lukuvuonna 2021 – 2022

Harjunrinteen koulu
Kalevankatu 3
11100 RIIHIMÄKI

Kari Hämäläinen
rehtori
040 330 4550

Pirjo Karhunen
koulusihteeri
050 383 4582

Tapio Lounela
vahtimestari
040 330 4560

Jenna Pekkanen
koulukuraattori
040 330 4457
Harjunrinteen koulu, Peltosaaren koulu

Emmi Tarkiainen
opinto-ohjaaja
040 330 4552
oppilaiden koulunkäyntiin ja jatko-opintoihin liittyvät asiat

Tuija Vihavainen
terveydenhoitaja
019 758 5556
050 592 3214

Opettajat
puh. 050 383 3422
Opettajat tavoittaa parhaiten koululta välituntien aikana,
klo 8:50-9:00, 9:50-10:05, 13:05-13:20

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@riihimaki.fi

Opettaja  Lyh. Toimenkuva Valvonta-
luokka
Anniina Aho AhoAn liikunta, retkeily 7.C
Mikael Antinsalo AntMi käsityö 8.A
Sirpa Arkko ArkSi erityisopetus
Iiris Eeva EevIi käsityö
Meira Hakulinen
sij. Semi Tavi
HakMe
TavSe
virkavapaalla
uskonto (ev.lut), terveystieto, elämänkatsomustieto
Svetlana Hautala HauSv valmistava opetus, S2-opetus, venäjä 6. – 9.V
Antti Heinonen HeiAn matematiikka
Maarit Huhdanpää HuhMa matematiikka, kemia 9.B
Kari Hämäläinen HämKa rehtori, historia
Maura Ihatsu IhaMa uskonto (ortodoksi)
Hannu Jalonen JalHa historia
Minna Kaasinen KaaMi äidinkieli (suomi) 7.B
Veera Kannosto KanVe erityisopetus 7.I
Katariina Karikytö KarKa biologia, terveystieto 7.A
Ari Kaski KasAr käsityö
Katja Kontturi KonKa luokanopettaja, käsityö 6.E
Liisa Korhonen KorLi luokanopettaja, liikunta 6.C
Eero Kortelahti KorEe luokanopettaja, käsityö, robotiikka 6.A
Miia Kouhia KouMi erityisopetus
Henna-Riina Kuusela KuuHe musiikki 7.H
Sanna Kuusi KuuSa matematiikka, kemia 8.B
Sari Lahti
sij. Miia Sanasvuori
LahSa
SanMi
virkavapaalla
luokanopettaja, terveystieto
6.D
Johanna Lahtinen LahJo englanti, ruotsi 8.H
Virpi Latostenmaa LatVi englanti
Riitta Levänen LevRi äidinkieli (suomi)
Anna-Sofia Lind LinAn äidinkieli (suomi)
Anne Lohi LohAn matematiikka, fysiikka 7.D
Maria Louekari LouMa kuvataide 7.E
Tuomas Luotonen LuoTu erityisopetus
Heini Majaranta MajHe matematiikka, fysiikka, digitaidot, ohjelmointi, robotiikka 8.C
Suvi-Päivi Malvikko MalSu fysiikka, kemia 7.F
Viivi Mattheiszen MatVi kotitalous, terveystieto 8.D
Hanna Mikkola MikHa erityisopetus
Jukka Moberg MobJu liikunta 7.C
Marianne Murtoniemi MurMa luokanopettaja, äidinkieli (suomi) 6.H
Minna Naumanen NauMa ruotsi 9.C
Hanna Nyman NymHa erityisopetus 6. – 7.G
Liisa Ollila OllLi englanti, ranska
Anna Pelkonen PelAn saksa
Emmi Piensoho PieEm erityisopetus 8. – 9.G
Katri Riikonen RiiKa luokanopettaja 6.B
Sari Sintonen SinSa historia
Liisa Stigell StiLi äidinkieli (suomi) 8.E
Risto Tanninen TanRi biologia, maantieto, retkeily 9.D
Emmi Tarkiainen TarEm oppilaanohjaus
Minna Torttila TorMi ruotsi, saksa
Maria Vallivaara ValMar kotitalous
Marja Valkeavuori ValMa kotitalous, terveystieto 9.E
Vesa Vanhanen
sij. Eetu Lehtinen
VanVe
LehEe
virkavapaalla
historia, yhteiskuntaoppi
9.H
Tuure Vehmas VehTu erityisopetus
Sirpa Viilomaa ViiSi matematiikka, fysiikka, tähtitiede, vararehtori 9.A
Reetta Viitanen ViiRe virkavapaalla
Irmeli Värtö VärIr erityisopetus
Iiris Wilenius WilIi kotitalous, liikunta, terveystieto

Koulunkäyntiohjaajat
Katja Koukkula
Laura Reiniaho
Noora Rompasaari
Johanna Salo
Hanna Sipilä
Merja Taavitsainen


OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 46 Ei 27 Kyllä 46 Ei 27