Jäsenet

Aalto Mirella *Edustaja Kaupunkikehityslautakunnassa, Riihimäen liikenneturvallisuusryhmä

Eronen Julius
p. 040 586 8500, sähköposti juliuseronen05@gmail.com

Haapanen Janika-Sofia
p. 044 236 3637, sähköposti janika.haapanen@gmail.com

Halmetoja Iisa
p. 044 558 5123, sähköposti iisa.halmetoja01@gmail.com

Herttua Venla
p. 040 689 4433, sähköposti venla.herttua@gmail.com

Hiltunen Riia
p. 045 175 1341, sähköposti riia.hiltunen@gmail.com

Huttunen Aleksi *Edustaja Kaupunkikehityslautakunnassa, Riihimäen liikenneturvallisuusryhmä

Kankaantähti Jenny

Kotirinta Aino *Siisti Riksu-ohjausryhmä
p. 050 591 5122, sähköposti aino.kotirinta(at)gmail.com

Kuronen Helena
p. 044 556 5560, sähköposti aneleh@live.fi

Lappi Essi

Mattila Suvi *Siisti Riksu-ohjausryhmä
p. 044 321 6172, sähköposti suvi866(at)gmail.com

Mäenpää Olivia *Nuorisovaltuuston PJ, Edustaja Sivistys- ja hyvinvointilautakunnassa, edustaja NOTUS-työryhmässä, edustaja Terveyskeskuksen asiakasraadissa
p. 044 314 4445, sähköposti oliviamaenpaa(at)phnet.fi

Ovaskainen Iida *Edustaja Ympäristönsuojelu- ja rakennusvalvontajaostossa
p. 044 570 0707, sähköposti iida.ovaskainen(at)gmail.com

Pajari Helmi *Edustaja Sosiaali- ja terveyslautakunnassa
p. 044 319 0395, sähköposti pajarihelmi@gmail.com

Pasanen Riikka
p. 040 180 7654, sähköposti riikka.pasanen@kotikone.fi

Pihlgren Sofia
p. 045 341 4044, sähköposti sofia.pihlgren@kolumbus.fi

Povenius Eerik

Rantanen Aada
p. 045 188 0799, sähköposti rantanen.aadaa@gmail.com

Rantanen Aapo *Nuorisovaltuuston VPJ, edustaja Sosiaali- ja terveyslautakunnassa
p. 045 183 8722, sähköposti rantanen.aapoa(at)gmail.com

Simovaara Neea Edustaja Sosiaali- ja terveyslautakunnassa
p. 045 139 5321, sähköposti neea.simovaara(at)gmail.com

Svärd Leander p. 044 333 8302, sähköposti lendermarsu(at)gmail.com

Vettenterä Melian *Edustaja Ympäristönsuojelu- ja rakennusvalvontajaostossa
Sähköposti: mellivettentera@gmail.com

Nuorisovaltuuston edustajilla on lautakuntien kokouksissa läsnäolo- ja puheoikeus.

Päivitetty 13.3.2018


OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 4 Ei 1 Kyllä 4 Ei 1